BAJA CZARNEPodziękowanie.

 

 

Dziękujemy serdecznie osobom, bez przychylności i pomocy , których trudno byłoby zorganizować rajd Baja Czarne 2015.

W pierwszej kolejności kłaniamy się Burmistrzowi miasta Panu Piotrowi Zabrockiemu, który nie tylko znakomicie pełnił obowiązki gospodarza, ale także czynnie uczestniczył w wielu operacjach przygotowawczych.

Dziękujemy dowódcy 52 Batalionu Remontowego "Ziemi Człuchowskiej" w Czarnem - Panu ppłk. Sławomirowi Milewskiemu, https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gifktórego gościnność i pomoc jest dla nas nieoceniona już od lat, Panu dyrektorowi Zakładu Karnego w Czarnem - ppłk. Wojciechowi Brzozowskiemu, zapewniającemu nam zakwaterowanie i wyżywienie oraz pomieszczenia biurowe dla rajdu, Dyrektorowi Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Szczecinku - Panu mgr inż. Sławomirowi Cichoniowi oraz Nadleśniczemu w Nadleśnictwie Czarnobór - Panu inż. Romanowi Lecko, a także Leśniczemu w Leśnictwie Czernica - Panu Adamowi Breska za to, że kolejny już raz zaufali nam i wyrazili zgodę na przeprowadzenie wyścigów na drogach leśnych.

Trudno byłoby nie wspomnieć o dwóch bardzo szanownych Panach wspierających nasze działania swoim autorytetem i pozycją. Są nimi: Pan Starosta Człuchowski - mgr inż. Aleksander Gappa, który objął swoim patronatem czarneńskie zawody i oraz Pan Dyrektor Okręgowy Służby Więziennej w Koszalinie - płk Krzysztof Olkowicz, życzliwie patrząc na rozwijającą się współpracę naszej organizacji z Służbą Więzienną. Obu Panom składamy wyrazy wdzięczności.

Jest nam niezmiernie miło, że w tym sezonie mieliśmy okazję ponownie spotkać się z uczniami Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Czarnem, dzięki uprzejmości i zaangażowaniu przesympatycznej Pani Dyrektor mgr Arlety Chmary-Władyczak, której całujemy dłonie i pozdrawiamy gorąco.

W tym roku do grona osób, które w sposób bardzo znaczący przyczyniły się do osiągnięcia sukcesu - jakim z pewnością było rozegranie zawodów o tak wysokiej randze w Czarnem - przyłączył się z-ca dowódcy jednostki Pan kpt. Andrzej Liśniewski, z którym współpraca jest czystą przyjemnością. Panie Andrzeju - dzięki!

Przy tak wysokiej randze imprezy koniecznością jest współpraca z Polskim Związkiem Motorowym. Jego członkowie liczną grupą odwiedzili Czarne,obsadzając odpowiedzialne stanowiska pracy podczas trwania rajdu. Mieliśmy pewne obawy i tremę przed konfrontacją naszych doświadczeń z praktykami stosowanymi przez PZM. Teraz, kiedy kurz po ścigających się zawodniczkach i zawodnikach już opad z przyjemnością możemy powiedzieć, że wszyscy związkowi delegaci to świetni ludzie i dobrzy fachowcy. Życzymy sobie, aby nadarzyła się jeszcze niejedna okazja do wspólnej pracy - pozdrawiamy Was mocno!

Jest jeszcze jedna postać - przyjaciel, której chcielibyśmy złożyć szczególne podziękowanie za szeroki i znaczący wkład pracy oraz pomoc materialną.Jest nim Remigiusz Filipiak, właściciel firmy Jet System, który oprócz zaangażowania się w produkcję statuetek dla zwycięzców, koszulek rajdowych oraz innych materiałów rajdowych, wspólnie z synem Bartkiem pracował przy rajdzie wykonując odpowiedzialne zadanie "przetarcia" trasy, a następnie "czyszczenia" jej, odholowując uszkodzone pojazdy do parku serwisowego.

Z nieukrywaną dumą chcielibyśmy przedstawić listę osób, wchodzących w skład ekipy organizatora trzeciej rundy: Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych, Pucharu Polski Samochodów Terenowych oraz Pucharu Polski w Rajdach Baja. Dzięki ich pasji, pracowitości i zwykłej ludzkiej radości życia odczuliśmy wielką satysfakcję mając ich w swoim zespole. Przyjmijcie naszą wdzięczność :)

Biuro rajdu:

- Viola Derengowska

- Magda Dutkiewicz

- Sandra Nowakowska

- Tomasz Witkowski

 

Główny trzon ekipy terenowej - zadania specjalne!:

- Jacek Wąsikowski

- Rafał Kozieł

- Sławomir Bodnar

- Rafał Letki

- Piotr Gwozdowicz

- Przemysław Matuszczyk

 

Zabezpieczenie tras rajdu:

- Ewelina Szotowicz

- Angelika Idzikowska

- Agnieszka Chmara

- Joanna Bober

- Klaudia Szymańska

- Paweł Płochocki

- Łukasz Gondasz

- Sebastian Drewczyński

- Jakub Guszta

- Krzysztof Szotowicz

- Dawid Ratkiewicz

- Grzegorz Piotrowski

- Tomasz Modrzejewski

- Bartłomiej Mikołajczyk

- Daniel Komorowski

- Mateusz Kulas

- Hubert Tucki

- Paweł Krawczuk

- Dawid Wąsikowski

- Bartek Piepik

- Mateusz Jędras

- Piotr Barański

- Bartłomiej Chełminiak

- Michał Skrobosz

- Marcin Nadstazik

- Paweł Jóźwik

- Marcin Litewka

- Jarosław Gwozdowicz -

 

Od ognia chronili nas Strażacy:

- Bojar - Birosz Lidia

- Satyła Tomasz

- Satyła Przemysław

- Drozd Michał

- Szwałek Jarosław

- Janusz Wojciech

- Matulewicz Piotr

- Wybranowski Marcin

- Kowalczyk Marcin

- Bala Roman

- Matyjaszek Adam

- Andrejaszko Paweł

 

Za profesjonalne sędziowanie i obstawę punktów specjalnych na trasie rajdu ślemy uściski Ireneuszowi Koryckiemu z Chojnic oraz członkom jego zespołu.

Za czuwanie nad zdrowiem i życiem uczestników zawodów jesteśmy wdzięczni mega zawodowcom z zaprzyjaźnionego teamu ORT.

Za ogarnięcie tematu noclegu dla przyjezdnych przybijamy wielką pionę Tadeuszowi z "telerankowej" Traperówki.

Za wyżywienie nas i postawienie wszystkich na baczność w temacie punktualności wielkie dzięki Paniom ze stołówki przy Zakładzie Karnym w Czarnem.

Dziękujemy serdecznie Ani Olechowskiej za cierpliwość i godziny pracy przy komputerze, które przełożyły się na graficzny wizerunek rajdu.

Andrzejowi Jedynak i Przemkowi Wąworek za opiekę medialną.

Last, but not least - Kindze Olszewskiej, która również poświęciła długie godziny kosztem snu aby przetłumaczyć regulaminy PZM na język angielski.

Grzegorz Wasilewski i Andrzej Derengowski

https://ci6.googleusercontent.com/proxy/RnNZfQn2o2xpggJQqefCOervMbPIci5mujDPJnvl43kv6Rtxjyh5gHN_JKVzeU-aaGz3pePFgxfoAAtZJZNx8mveVTc-11j98EfuAJVcumUenA=s0-d-e1-ft#https://ssl.gstatic.com/ui/v1/icons/mail/images/cleardot.gif


 

PATRONI RAJDU:


PARTNERZY:

PARTNERZY WSPIERAJĄCY:

PARTNERZY MEDIALNI: